Licensed to Texas A & M University - College Station      HY-TEK's Meet Manager
             2014 SEC Indoor Championships - 2/27/2014 to 3/1/2014             
                             Gilliam Indoor Track                              
                  Texas A&M University -- College Station, TX                  
                                 Meet Program                                  
 
Event 28  Men 60 M Hurdles
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:00 PM
    Facility:   7.58  3/12/2011   Andrew Riley, llinois                        
    SEC Meet:   7.52  2002        Ron Bramlett, Alabama                        
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Yanick Hart                   FR Florida                7.90 
  2  Moriel Pitt                   SO Florida                7.90 
  3  Omar McLeod                   FR Arkansas               7.84 
  4  Eddie Lovett                  SR Florida                7.65 
  5  Wayne Davis II                SR Texas A&M              7.76 
  6  Jussi Kanervo                 FR S Carolina             7.87 
  7  Dondre Echols                 SO S Carolina             7.90 
  8  Jermaine Collier              SO S Carolina             7.92 
 
Event 8  Women 60 M Hurdles
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:10 PM
    Facility:   7.96  3/12/2011   Brianna Rollins, Clemson                     
    SEC Meet:   8.00  2000        Vonette Dixon, Auburn                        
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Ebony Morrison                FR Auburn                 8.37 
  2  Kayla Parker                  SR Kentucky               8.27 
  3  Samantha Scarlett             JR Auburn                 8.22 
  4  Kendra Harrison               JR Kentucky               8.07 
  5  Jasmin Stowers                SR LSU                    8.11 
  6  Leah Nugent                   JR Kentucky               8.26 
  7  Mariah Georgetown             JR LSU                    8.31 
  8  Skylar Ross-Ransom            FR Florida                8.38 
 
Event 21  Men 60 M
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:20 PM
    Facility:   6.51  3/13/2009   Jacoby Ford, Clemson                         
    SEC Meet:   6.48  2001        Leonard Scott, Tennessee                     
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Diondre Batson                JR Alabama                6.66 
  2  Antwan Wright                 SO Florida                6.67 
  3  Jalen Miller                  FR Mississippi            6.63 
  4  Hugh Graham, Jr               JR Florida                6.62 
  5  Markesh Woodson               SO Missouri               6.62 
  6  Kendall Kee                   SO S Carolina             6.65 
  7  Shavez Hart                   JR Texas A&M              6.68 
  8  Jamol James                   JR Tennessee              6.70 
 
Event 1  Women 60 M
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:30 PM
    Facility:   7.09  3/12/2011   Lakya Brookins, South Carolina               
    SEC Meet:   7.13  2008        Kelly Ann Baptiste, LSU                      
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Aaliyah Brown                 FR Texas A&M              7.30 
  2  Kendra Harrison               JR Kentucky               7.31 
  3  Remona Burchell               JR Alabama                7.25 
  4  Dezerea Bryant                JR Kentucky               7.18 
  5  Shayla Sanders                SO Florida                7.24 
  6  Olivia Ekpone                 JR Texas A&M              7.25 
  7  Jennifer Madu                 SO Texas A&M              7.25 
  8  V'alonee Robinson             SR Auburn                 7.33 
 
Event 25  Men 1 Mile
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:40 PM
    Facility:  3:55.02  2/28/2009   German Fernandez, Oklahoma State           
    SEC Meet:  3:59.4h  1976        Peter Bolt, Alabama                        
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Kane Grimster                 JR Auburn              4:07.60 
  2  Daniel Bulmer                 JR Mississippi         4:09.75 
  3  Sam Dickerson                 SO Missouri            4:08.22 
  4  Cale Wallace                  SO Arkansas            4:09.44 
  5  Patrick Rono                  JR Arkansas            4:07.11 
  6  Sean Tobin                    FR Mississippi         4:06.70 
  7  Isaac Spencer                 JR Texas A&M           4:07.42 
  8  Matt Airola                   JR Alabama             4:08.39 
  9  Niklas Buhner                 SR Auburn              4:08.11 
 10  Matt Hillenbrand              SR Kentucky            4:08.05 
 
Event 5  Women 1 Mile
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:50 PM
    Facility:  4:25.91  2/28/2009   Jenny Barringer, Colorado                  
    SEC Meet:  4:34.49  2012        Kristen Gillespie, Arkansas                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Sara Barron                   SO Vanderbilt          4:47.11 
  2  Allison Peare                 SR Kentucky            4:48.44 
  3  Grace Heymsfield              SR Arkansas            4:39.20 
  4  Carly Hamilton                JR Georgia             4:39.64 
  5  Keri McClary                  SR Arkansas            4:42.79 
  6  Rebekah Greene                FR Florida             4:46.31 
  7  Agata Strausa                 SR Florida             4:47.78 
  8  Alexis Panisse                SO Tennessee           4:39.53 
  9  Cory McGee                    SR Florida             4:46.25 
 10  Katherine Delaney             SO Vanderbilt          4:46.86 
 
Event 23  Men 400 M
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 2:00 PM
    Facility:  45.33  3/12/2011   Demetrius Pinder, Texas A&M                  
    SEC Meet:  44.80  2011        Kirani James, Alabama                        
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Eric Janise                   SO Arkansas              46.57 
  4  Najee Glass                   SO Florida               46.36 
  5  Vernon Norwood                JR LSU                   45.54 
  6  Hugh Graham, Jr               JR Florida               46.18 
Section 2  Finals
  3  Quincy Downing                JR LSU                   46.49 
  4  Darrell Bush                  SO LSU                   46.29 
  5  Deon Lendore                  JR Texas A&M             45.47 
  6  Arman Hall                    SO Florida               45.85 
 
Event 3  Women 400 M
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 2:10 PM
    Facility:  50.79  3/12/2011   Jessica Beard, Texas A&M                     
    SEC Meet:  51.13  2004        Hazel-Ann Regis, LSU                         
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Felecia Majors                FR Tennessee             53.19 
  4  Precious Holmes               FR S Carolina            53.10 
  5  Janeil Bellille               SR Texas A&M             52.75 
  6  Chrishuna Williams            JR Arkansas              52.92 
Section 2  Finals
  3  Felicia Brown                 SO Tennessee             53.13 
  4  Robin Reynolds                SO Florida               52.95 
  5  Kamaria Brown                 JR Texas A&M             52.23 
  6  Shamier Little                FR Texas A&M             52.83 
 
Event 27  Men 5000 M
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 2:20 PM
    Facility:  13:26.01  3/11/2011   Leonard Korir, Iona                       
    SEC Meet:  13:42.95  2004        Alistair Cragg, Arkansas                  
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Conner Thompson               FR Alabama                     
  2  J.R. Creekmore                JR Tennessee                   
  3  Luke Baker                    JR Georgia                     
  4  Stephen Derlath               JR Tennessee                   
  5  Evan Chiplock                 FR Missouri                    
  6  Dan Roe                       FR Missouri                    
  7  Mackay Wilson                 SO Kentucky                    
  8  Eric Sivill                   SO Alabama                     
  9  Hayden Legg                   SR Missouri                    
 10  Marc Dubrick                  FR Missouri                    
Section 2  Timed Finals
  1  Mark Parrish                  JR Florida                     
  2  Ty McCormack                  JR Auburn                      
  3  Ryan Miller                   JR Texas A&M                   
  4  Solomon Haile                 SR Arkansas                    
  5  Griffin Jaworski              JR Auburn                      
  6  Brandon Lord                  JR Georgia                     
  7  Austin Whitelaw               SO Tennessee                   
  8  Charlie Sparks                SR Georgia                     
  9  Eddie Garcia                  SO Florida                     
 10  Drew White                    FR Missouri                    
 11  Tyler Schneider               FR Missouri                    
 12  Gabe Gonzales                 SO Arkansas                    
 13  Peter Okwera                  JR Tennessee                   
 14  Steven Spevacek               JR Georgia                     
 15  Austin Wells                  FR Texas A&M                   
 16  Max Storms                    SR Missouri                    
 17  Samuel Mueller                SR Auburn                      
 18  Joe McKenna                   FR Missouri                    
 
Event 24  Men 800 M
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 3:00 PM
    Facility:  1:47.14  1/28/2012   Joey Roberts, Texas A&M                    
    SEC Meet:  1:46.28  1990        Mark Everett, Florida                      
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Alex Amankwah                 SO Alabama             1:49.93 
  2  Keffri Neal                   JR Kentucky            1:49.42 
  3  Ryan Schnulle                 SO Florida             1:49.58 
  4  Charles Grethen               JR Georgia             1:49.68 
  5  Sean Obinwa                   SR Florida             1:47.95 
  6  Josh Hernandez                JR Texas A&M           1:49.74 
  7  Tomas Squella                 SO Arkansas            1:50.78 
  8  Andres Arroyo                 FR Florida             1:49.57 
 
Event 4  Women 800 M
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 3:10 PM
    Facility:  2:02.84  2/13/2010   Phoebe Wright, Tennessee                   
    SEC Meet:  2:00.75  2005        Nicole Cook, Tennessee                     
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Yanique Malcolm               SR Alabama             2:06.19 
  2  Courtney Clayton              FR Vanderbilt          2:07.96 
  3  Megan Malasarte               SR Georgia             2:03.08 
  4  Brittney Jackson              SR Tennessee           2:08.65 
  5  Stephanie Brown               SR Arkansas            2:08.04 
  6  Nikita Tracey                 SR LSU                 2:07.86 
  7  Allison Peare                 SR Kentucky            2:06.01 
  8  Alexis Panisse                SO Tennessee           2:06.56 
 
Event 22  Men 200 M
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 3:20 PM
    Facility:  20.39  3/11/2011   Mookie Salaam, Oklahoma                      
    SEC Meet:  20.35  2005        Wallace Spearmon, Arkansas                   
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Shermund Allsop               SR LSU                   21.08 
  4  Prezel Hardy, Jr.             SR Texas A&M             21.01 
  5  Arman Hall                    SO Florida               20.58 
  6  Shavez Hart                   JR Texas A&M             20.82 
Section 2  Finals
  3  Michael Bryan                 SR Texas A&M             21.05 
  4  Diondre Batson                JR Alabama               20.91 
  5  Dedric Dukes                  JR Florida               20.55 
  6  Aldrich Bailey, Jr.           SO Texas A&M             20.80 
 
Event 2  Women 200 M
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 3:30 PM
    Facility:  22.80  3/13/2009   Murielle Ahoure, Miami                       
    SEC Meet:  22.46  2007        Kerron Stewart, Auburn                       
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Robin Reynolds                SO Florida               23.33 
  4  Olivia Ekpone                 JR Texas A&M             23.29 
  5  Dezerea Bryant                JR Kentucky              22.92 
  6  Felecia Majors                FR Tennessee             23.21 
Section 2  Finals
  3  Destinee Gause                SO Florida               23.30 
  4  Ashton Purvis                 JR Texas A&M             23.23 
  5  Kamaria Brown                 JR Texas A&M             22.51 
  6  Kyra Jefferson                SO Florida               23.18 
 
Event 7  Women 5000 M
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 3:40 PM
    Facility:  15:50.20  2/24/2012   Betsy Saina, Iowa State                   
    SEC Meet:  15:53.34  1990        Valerie McGovern, Kentucky                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Mary Reiser                   FR S Carolina                  
  2  Kaitlin Flattmann             SO Arkansas                    
  3  Claire Benjamin               JR Vanderbilt                  
  4  Jodie McGuff                  JR Miss State                  
  5  Katelyn Greenleaf             SO Alabama                     
  6  Grace Heymsfield              SR Arkansas                    
  7  Allison Gregg                 FR Alabama                     
  8  Ashley Welborn                FR LSU                         
  9  Penny Boswell                 SR S Carolina                  
 10  Courtney Brown                SO Missouri                    
 11  Lisa Ziegler                  FR Miss State                  
 12  Kayleigh Skinner              SR Mississippi                 
 13  Vanessa Valentine             SO Vanderbilt                  
 14  Cornelia Griesche             SO Miss State                  
 15  Regan Ward                    FR Arkansas                    
 16  Mary Alex England             FR Mississippi                 
Section 2  Timed Finals
  1  Hillary Montgomery            JR Texas A&M                   
  2  Dominique Scott               JR Arkansas                    
  3  Elizabeth Anderson            JR Vanderbilt                  
  4  Sandie Raines                 FR Arkansas                    
  5  Chelsea Blaase                SO Tennessee                   
  6  Taylor Tubbs                  FR Florida                     
  7  Grace Fletcher                JR Texas A&M                   
  8  Karis Jochen                  FR Texas A&M                   
  9  Bret McDaniel                 JR Georgia                     
 10  Chelsea Oswald                SR Kentucky                    
 11  Diane Robison                 JR Arkansas                    
 12  Taylor Duncan                 SO Auburn                      
 13  Kaitlyn Fischer               FR Missouri                    
 14  Leslie Boozer                 SR Georgia                     
 15  Amanda Jenkins                SR Texas A&M                   
 16  Julie Macedo                  FR Florida                     
 17  Samantha Mohler               FR Arkansas                    
 18  Veronica Eder                 FR Auburn                      
 
Event 30  Men Distance Medley
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 4:20 PM
    Facility:  9:29.28  3/11/2011   BYU, BYU                                   
                        Weirich, Carter, Hedin, Batty                     
    SEC Meet:  9:39.06  2011        Alabama, Alabama                           
                        J Rop, T Mickens, J Bor, F Samoei                 
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Texas A&M                                                    
     1) Isaac Spencer JR                2) Gregory Coleman JR             
     3) Hector Hernandez SO             4) Cameron Villarreal FR          
  2  LSU                                                          
     1) Julian Parker SR                2) Matt Rhorer FR                 
     3) Blair Henderson FR              4) Phillip Primeaux JR            
  3  Arkansas                                                     
     1) Cale Wallace SO                 2) Patrick Rono JR                
     3) Curtis Brown FR                 4) Andrew Pisechko SO             
  4  Alabama                                                      
     1) Jacopo Lahbi FR                 2) Bryan Arthur FR                
     3) Alex Jenkins SO                 4) Matt Airola JR                 
  5  Auburn                                                       
     1) Niklas Buhner SR                2) Kane Grimster JR               
     3) Ty McCormack JR                 4) Kelley Cutrell SR              
  6  Tennessee                                                    
     1) Peter Okwera JR                 2) Terrance Livingston SR         
     3) Nick Kaiser JR                  4) Austin Whitelaw SO             
  7  Georgia                                                      
     1) Brian Sullivan FR               2) Aryian Evans FR                
     3) Henry Dwyer FR                  4) Brandon Lord JR                
  8  Mississippi                                                  
     1) Robert Domanic FR               2) Montez Griffin SR              
     3) Sean Tobin FR                   4) Daniel Bulmer JR               
  9  Florida                                                      
     1) Ryan Schnulle SO                2) Nick Uruburu FR                
     3) Sean Obinwa SR                  4) Andres Arroyo FR               
 10  Missouri                                                     
     1) Kenneth Cushing JR              2) Nadum Member-Meneh SO          
     3) Will Crocker SO                 4) TJ Carey FR                    
 11  Kentucky                                                     
     1) Adam Kahleifeh SR               2) Terence Boyd JR                
     3) Keffri Neal JR                  4) Robbie Scharold SR             
 
Event 10  Women Distance Medley
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 4:35 PM
    Facility:  10:50.98  3/13/2009   Tennessee, Tennessee                      
                         Wright, Jones, Price, Bowman                      
    SEC Meet:  11:05.37  2011        Tennessee, Tennessee                      
                         B Sheffey, A Harris, C Price, J Areson            
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Florida                                                      
     1) Rebekah Greene FR               2) Loreal Curtis JR               
     3) Agata Strausa SR                4) Cory McGee SR                  
  2  Mississippi                                                  
     1) Kacy Smith FR                   2) Kiannah Alexander SO           
     3) Tia Leake SR                    4) Amy McCrory SR                 
  3  Georgia                                                      
     1) Savannah Kirk JR                2) Taylor Hollingsworth SO        
     3) Megan Malasarte SR              4) Carly Hamilton JR              
  4  Vanderbilt                                                   
     1) Lily Williams SO                2) Jennifer Cannon SO             
     3) Katherine Delaney SO            4) Sara Barron SO                 
  5  South Carolina                                               
     1) Anna Todd SO                    2) Maya Evans FR                  
     3) Ashley Miller SO                4) Christine Kent SO              
  6  Miss State                                                   
     1) Katie Huston SR                 2) Erica Bougard JR               
     3) Ocian Archer JR                 4) Rhianwedd Price FR             
  7  Texas A&M                                                    
     1) Katie Willard FR                2) Jessica Laseak SO              
     3) Aliese Hyde SR                  4) Ashley Chamberlain JR          
  8  Alabama                                                      
     1) Meropi Panagiotou SO            2) Sarah Thomas JR                
     3) Kimberley Ficenec SO            4) Hilary Stafford FR             
  9  Missouri                                                     
     1) Alison Ross SR                  2) Jacqueline Obi SO              
     3) Landon Wachter SR               4) Kayla Wolf FR                  
 10  Tennessee                                                    
     1) Amirah Johnson JR               2) Brittney Jackson SR            
     3) Felecia Majors FR               4) Alexis Panisse SO              
 11  LSU                                                          
     1) Chaiss Matthews FR              2) Danielle Avery FR              
     3) Morgan Schuetz SO               4) Andria Aguilar SO              
 12  Arkansas                                                     
     1) Rebekka Simko JR                2) Brianna Swinton FR             
     3) Victoria Feole FR               4) Stephanie Brown SR             
 13  Auburn                                                       
     1) Sage Blackwell SO               2) Susan Rachel Givens FR         
     3) Emily Stevens FR                4) Samantha Berggren JR           
 
Event 29  Men 4x400 M Relay
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 4:50 PM
    Facility:  3:04.24  3/12/2011   Texas A&M, Texas A&M                       
                        T. Howell, D. Pinder, B. Miller, T. Henry         
    SEC Meet:  3:04.18  2013        Texas A&M, Texas A&M                       
                        Babineaux, Bailey, Roudette, Lendore              
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  4  Missouri                                                     
     1) Drake Stuedemann JR             2) Nadum Member-Meneh SO          
     3) Markesh Woodson SO              4) Ben Goodman FR                 
  5  Mississippi                                                  
     1) Dante' Oliver SR                2) Creighton Serrette SR          
     3) Anthony Branch SO               4) Montez Griffin SR              
  6  Auburn                                                       
     1) Michael Cheeks FR               2) Khalil Henderson FR            
     3) Tyler Ross SO                   4) Teray Smith FR                 
Section 2  Timed Finals
  3  South Carolina                                               
     1) Chris Royster SR                2) Ryan Bermudez FR               
     3) Chris Walker JR                 4) Jermaine Collier SO            
  4  Georgia                                                      
     1) Maurice Freeman SO              2) Reggie Glover FR               
     3) Derrick White FR                4) Drew Branch JR                 
  5  Alabama                                                      
     1) Dwight Davis SO                 2) Nick Efkamp JR                 
     3) Alex Amankwah SO                4) Ken Taylor SR                  
  6  Tennessee                                                    
     1) Terrance Livingston SR          2) Jerimy Strainge FR             
     3) Jarael Nelvis SR                4) Michael Williams JR            
Section 3  Timed Finals
  3  Texas A&M                                                    
     1) Shavez Hart JR                  2) Aldrich Bailey, Jr. SO         
     3) Carlyle Roudette SR             4) Deon Lendore JR                
  4  Arkansas                                                     
     1) Neil Braddy SR                  2) Travis Southard SR             
     3) Jarrion Lawson SO               4) Eric Janise SO                 
  5  Florida                                                      
     1) Najee Glass SO                  2) Hugh Graham, Jr JR             
     3) Dedric Dukes JR                 4) Arman Hall SO                  
  6  LSU                                                          
     1) Darrell Bush SO                 2) Quincy Downing JR              
     3) Cyril Grayson SO                4) Vernon Norwood JR              
 
Event 9  Women 4x400 M Relay
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 5:05 PM
    Facility:  3:29.72  3/12/2011   Texas A&M, Texas A&M                       
                        J. Tarmoh, I. Mayungbe, A. Sutherland, J. Beard   
    SEC Meet:  3:29.06  2005        LSU, LSU                                   
                        Bernard-Thomas, Lawrence, Morris, Regis           
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Auburn                                                       
     1) Allison Richmond SO             2) Danielle Hill SR               
     3) Shekara Martin FR               4) Gabriela Cumberbatch SO        
  4  Georgia                                                      
     1) Rashan Brown FR                 2) Myasia Jacobs FR               
     3) Taylor Hollingsworth SO         4) Quintunya Chapman JR           
  5  Tennessee                                                    
     1) Felicia Brown SO                2) Felecia Majors FR              
     3) Brittney Jackson SR             4) Emily Yarnell SO               
  6  Alabama                                                      
     1) Alex Gholston FR                2) Yanique Malcolm SR             
     3) Remona Burchell JR              4) Lacey Dent SO                  
Section 2  Timed Finals
  3  Miss State                                                   
     1) Ocian Archer JR                 2) Erica Bougard JR               
     3) Ste'yce McNeil SO               4) Shayla Luckett JR              
  4  Vanderbilt                                                   
     1) Faith Washington SO             2) Skyler Carpenter SO            
     3) Courtney Clayton FR             4) Erin Edmond JR                 
  5  LSU                                                          
     1) Jada Martin FR                  2) Nikita Tracey SR               
     3) Bealoved Brown FR               4) Chanice Chase SO               
  6  South Carolina                                               
     1) Precious Holmes FR              2) Erika Rucker JR                
     3) Briana Haith FR                 4) Marisa Bellamy FR              
Section 3  Timed Finals
  3  Arkansas                                                     
     1) Daina Harper FR                 2) Regine Williams FR             
     3) Chrishuna Williams JR           4) Brianna Swinton FR             
  4  Kentucky                                                     
     1) Morganne Phillips SO            2) Dezerea Bryant JR              
     3) Sha'Keela Saunders FR           4) Kendra Harrison JR             
  5  Texas A&M                                                    
     1) Ibukun Mayungbe SR              2) Shamier Little FR              
     3) Olivia Ekpone JR                4) Janeil Bellille SR             
  6  Florida                                                      
     1) Robin Reynolds SO               2) Destinee Gause SO              
     3) Kyra Jefferson SO               4) Ebony Eutsey SR                
 
Event 16  Women Weight Throw
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:00 PM
    Facility:  22.69m  3/11/2011   Felisha Johnson, Indiana State              
    SEC Meet:  22.74m  2004        Candice Scott, Florida                      
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Jill Hydrick                  SR Texas A&M                   
  2  Aslynn Halvorson              SR Tennessee                   
  3  Victoria Nwadiogbu            SR Auburn                      
  4  Katie Evans                   SR Missouri                    
  5  Candicea Bernard              JR Alabama                     
Flight 2  Finals
  1  Denise Hinton                 SR LSU                         
  2  Beckie Famurewa               SO Kentucky                    
  3  Nia Barnes                    SO Alabama                     
  4  Karen Henning                 SR LSU                         
  5  Asianna Covington             FR Georgia                     
  6  Elizabeth Tepe                SR Georgia                     
  7  Kearsten Peoples              JR Missouri                    
  8  Brea Garrett                  JR Texas A&M                   
  9  Jayla Bostic                  JR Florida                     
 
Event 34  Men Triple Jump
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:00 PM
    Facility:  17.32m  3/12/2011   Will Claye, Florida                         
    SEC Meet:  17.36m  2011        Christian Taylor, Florida                   
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Jamion Nash                   FR Missouri                    
  2  Marquis Dendy                 JR Florida                     
  3  Jamario Calhoun               SO Georgia                     
  4  Jeffrey Prothro               FR Texas A&M                   
  5  Kamal Fuller                  SR Alabama                     
  6  James Adams                   JR S Carolina                  
  7  Terence Boyd                  JR Kentucky                    
  8  Trae Carey                    FR Arkansas                    
  9  Olabanji Asekun               JR Texas A&M                   
Flight 2  Finals
  1  Raymond Higgs                 SR Arkansas                    
  2  Clive Pullen                  FR Arkansas                    
  3  Imani Brown                   SO Alabama                     
  4  Tony Carodine                 SO Missouri                    
  5  Fitzroy Dunkley               SO LSU                         
  6  Anthony May                   SR Arkansas                    
  7  Jeremiah Green                FR Alabama                     
  8  Jonathon Ilori                SO Missouri                    
  9  Jonathan Pitt                 FR LSU                         
 
Event 14  Women Triple Jump
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:00 PM
    Facility:  13.96m  3/12/2011   Kimberly Williams, Florida State            
    SEC Meet:  14.03m  2000        Keisha Spencer, LSU                         
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Erika Sisk                    SO Mississippi                 
  2  Lucie Ondraschkova            SR Georgia                     
  3  Erica Bougard                 JR Miss State                  
  4  Sha'Keela Saunders            FR Kentucky                    
  5  Tierney Price                 FR Vanderbilt                  
Flight 2  Finals
  1  Merilyn Uudmae                JR Alabama                     
  2  Nataliyah Friar               FR LSU                         
  3  Brielyn Rogers                FR Tennessee                   
  4  Simone Charley                FR Vanderbilt                  
  5  Natasha Dicks                 FR S Carolina                  
  6  Gissell Warner                JR Florida                     
  7  Haley Gooch                   SR Texas A&M                   
  8  Jordan Wilson                 SR Texas A&M                   
  9  Kierra White                  JR Mississippi                 
Flight 3  Finals
  1  Marshay Ryan                  FR Auburn                      
  2  LaQue Moen-Davis              SO Texas A&M                   
  3  Ciarra Brewer                 JR Florida                     
  4  Lynnika Pitts                 SR LSU                         
  5  Keri Emanuel                  SR LSU                         
  6  Allison Outerbridge           SR Tennessee                   
  7  Ebony Brinker                 JR Miss State                  
  8  Tamara Myers                  JR Arkansas                    
  9  Rochelle Farquharson          SR Miss State                  
 
Event 32  Men Pole Vault
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:00 PM
    Facility:  5.61m  2/14/2009   Jason Colwick, Rice                          
    SEC Meet:  5.70m  1994        Lawrence Johnson, Tennessee                  
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Michael Maira                 JR Tennessee                   
  2  Cameron Robichaux             FR LSU                         
  3  Chase Brannon                 SR Tennessee                   
  4  Charles Moushey               FR Kentucky                    
  5  Kevin Lazas                   SR Arkansas                    
  6  Jaora Johnson                 SR LSU                         
  7  Parker Brush                  SO Missouri                    
  8  Austin Eckenroth              SO S Carolina                  
  9  Andrew Irwin                  JR Arkansas                    
 10  Anthony Amodio                JR Florida                     
 11  Joseph Caraway                SR LSU                         
 12  Sam Kendricks                 JR Mississippi                 
 13  Jared Watkins                 SO Florida                     
 14  Andreas Duplantis             JR LSU                         
 15  Tyler Porter                  SR Tennessee                   
 16  Chase Wolfle                  SO Texas A&M                   
 
Event 35  Men Shot Put
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:45 PM
    Facility:  20.31m  1/28/2012   Kemal Mesic, Florida                        
    SEC Meet:  20.32m  1998        Brad Snyder, South Carolina                 
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Afoaku Onyi                   SO Mississippi                 
  2  Nathan Karr                   FR Alabama                     
  3  Casey Strong                  JR Texas A&M                   
  4  Hayden Reed                   FR Alabama                     
  5  Andrew Evans                  SR Kentucky                    
  6  Marcus Popenfoose             SR Auburn                      
  7  Devin Randall                 SO Arkansas                    
  8  Rodney Brown                  JR LSU                         
Flight 2  Finals
  1  Ashinia Miller                SO Georgia                     
  2  Brad Szypka                   JR Kentucky                    
  3  Nick Vena                     JR Georgia                     
  4  Tavis Bailey                  JR Tennessee                   
  5  Matthew Hoty                  JR Tennessee                   
  6  Stephen Saenz                 SR Auburn                      
  7  Kyle Felpel                   FR Alabama                     
  8  Stipe Zunic                   JR Florida                     
  9  Caleb Whitener                SR Georgia                     
 
Event 11  Women High Jump
===============================================================================
Saturday 3/1/2014 - 1:45 PM
    Facility:  1.98m  3/13/2009   Destinee Hooker, Texas                       
    SEC Meet:  1.88m  2006        Spencer/Reese/Schade, UGA/UMS/BAMA           
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Tatiana Gusin                 FR Georgia                     
  2  Camille Hayes                 SR Missouri                    
  3  Leigha Brown                  FR Arkansas                    
  4  Taylor Burke                  JR Florida                     
  5  Kirsten Hesseltine            SR Arkansas                    
  6  Sierra Patrick                SO Texas A&M                   
  7  Kara Erickson                 FR Texas A&M                   
  8  Chanice Porter                SO Georgia                     
  9  Kendell Williams              FR Georgia                     
 10  Leontia Kallenou              FR Georgia                     
 11  Taina Laporte                 JR Mississippi                 
 12  Shinelle Proctor              SR Missouri                    
 13  Jennifer Cannon               SO Vanderbilt                  
 14  Sarah Graham                  SO S Carolina                  
 15  Emilie Gray                   SO Arkansas                    
 16  Brionne Williams              SR Vanderbilt                  
 17  Jena Hemann                   JR Texas A&M                   
 18  Shanice Hall                  SO LSU                         
 19  Morgan Whitson                JR Missouri                    
 20  Jeannelle Scheper             SR S Carolina